22 Mayıs 2015 Cuma

Tahliye edildikten sonra gözaltına alındı!

Okmeydanı’nda 1 Nisan’da yapılan operasyonda gözaltına alındıktan sonra tutuklanan ve bugün çıkarıldığı mahkemede tahliye edilen 16 yaşındaki çocuk Sıla Abalay, cezaevinden tahliye işlemleri esnasında polis tarafından yeniden gözaltına alındı. Sıla'nın polis tarafından Üsküdar Çocuk Şube'ye götürüldüğünü İleri Haber'e açıklayan avukat Naciye Demir, Abalay'ın durumun yarın netleşeceğini söyledi.

Çağlayan’daki rehine eyleminin sonrası İstanbul Okmeydanı’nda düzenlenen operasyonlarda katıldıkları yasal eylemler gerekçe gösterilerek gözaltına alındıktan sonra tutuklanan ve bugün çıkarıldığı mahkemenin ilk duruşmasında tahliye edilen 16 yaşındaki Sıla Abalay, cezaevinden tahliye edilmeden gözaltına alındı. Bugün öğleden sonra Berkin Elvan için yapılan eylemlere katıldıkları gerekçesiyle tutuklanan 17 yaşındaki Deniz Can Parlak ile çıkarıldıkları 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nce tahliye edilen Abalay’ın cezaevinden tahliye işlemlerinin geciktirildiği öğrenildi.

52 GÜNDÜR CEZAEVİNDEYDİ!
52 gündür cezaevinde olan 16 yaşındaki çocuk Abalay’ın psikolojisi hiçe sayılarak cezaevinden tahliye edilmeden yeniden gözaltına alınması tepki topladı. İleri Haber’e konuşan Abalay’ın avukatı Naciye Demir, Abalay’ın başka bir davadan yakalama kararı olduğu için daha cezaevinden çıkmadan içeride gözaltına alındığını söyledi. Polislerin Abalay’ı Üsküdar Çocuk Şube’ye götürdüklerini aktaran Avukat Demir, Sıla’nın tahliye işlemlerinin saat 22.30’da dahi bitirilmediğini ifade etti.

DURUMU YARIN NETLEŞECEK
Demir, Sıla’nın gözaltına alınarak Üsküdar Çocuk Şube’ye götürülmesine ilişkin ise “Üsküdar Çocuk Şube’ye götürmüşler, başka bir arkadaşımız orada bekliyor ama hala getirmemişler” ifadelerini kullandı.

Demir, Sıla’nın durumunun tam olarak yarın netleşeceğini belirtirken, ifadesinin alınmasının ardından bırakılabileceğini de sözlerine ekledi. 

Haber: Meryem Yıldırım – İleri Haber

 

Subscribe to our Newsletter

Contact our Support

Email us: Support@templateism.com

Our Team Memebers