8 Eylül 2015 Salı

Ahmet Atakan anılıyor: ‘Ahmet’in umuduyla barışın ülkesini kuracağız’

Ahmet Atakan, Antakya, İstanbul ve Ankara’da eylem ve etkinliklerle anılıyor. Yoldaşları, Saray’ın savaşına karşı direnişin içinde Ahmet’i anarken, onun hayallerini “Eşitlik ve barış içinde bir ülke” kurarak yaşatacaklarını söylüyor
ahmet-atakan
Antakya halkının savaşa ve AKP’nin savaş politikalarına karşı mücadelesinde, Haziran İsyanı’nda Armutlu barikatlarının en önünde yer alan Halkevleri üyesi Ahmet Atakan 10 Eylül 2013’te  Melih Gökçek’in yol inşaatına karşı direnişe geçen ODTÜ’lülere destek için sokağa çıkan Armutlu halkı ile birlikte saatler süren polis terörüne karşı direnirken yaşamını yitirdi.
Ahmet Atakan’ın yaşamını yitirmesi üzerine tüm ülkede eylemler gerçekleştirildi. Ahmet’in ismi direniş barikatlarında yaşarken Hatay Halkevi Ahmet Atakan’ın doğum günün olan 17 Şubat’ta Ahmet Atakan Kütüphanesi’ni açtı. Açıldığı günden bu yana yüzlerce çocuk Ahmet Atakan’ın adı verilen kütüphanede eğitim aldı.
Ahmet Atakan’ın yaşamını yitirdiği günün yıldönümünde ailesi, ‘Saray’ın savaşına karşı direnen yol arkadaşları Ahmet’i eylemlerle anıyor.
Hatay:”Ahmet için DEVRİM sözümüzü güçlü bir şekilde haykıralım”
Ahmet Atakan’ın ailesinin düzenlediği anma programı şöyle: ahmet-atakaantakya
9 Eylül Çarşamba günü saat 18.00:
Armutlu mahallesinde Abdullah Cömert’in resminin çizildiği duvara Ahmet Atakan ve Ali İsmail Korkmaz’ın silüetlerinin çizilecek.
Ahmet Atakan sokağında saygı duruşu yapılacak.
Halkevleri Ahmet Atakan kütüphanesi çocuk korosu burada şarkılarını Ahmet Atakan için söyleyecek.
10 Eylül Perşembe günü saat 18.00:
Ahmet Atakan’ın mezarı başında (Pınarbaşı mezarlığı) anma yapılacak.
Atakan ailesi bir basın açıklaması gerçekleştirilecek.
Ankara Ahmet Atakan’ı unutmadı
Ankara Halkevleri Ahmet Atakan için eylem ve etkinlikler düzenliyor.  9 Eylül çarşamba günü Mamak, Batıkent, Keçiören ve Seyran’da yürüyüşler ve etkinler düzenlenecek. 11 Eylül’de de İlker ve Sincan’da etkinlikler yapılacak.
Program şöyle;
ankara-ahmet-atakan
‘Ahmet’in umuduyla barışın ülkesini kuralım’
İstanbul’da da Halkevleri “Hayallerimizi satmayacağız, Ahmet’in umuduyka barışın ülkesini kuracağız” sloganı ile 9 Eylül’de Okmeydanı ve Sarıgazi’de 10 Eylül perşembe ise İkitelli’de anma etkinlikleri gerçekleştirilecek.
Program şöyle:
ahmet-atakananma
Sendika.Org

 

Subscribe to our Newsletter

Contact our Support

Email us: Support@templateism.com

Our Team Memebers