10 Eylül 2015 Perşembe

AKP-MHP VE GENERALLERİN AKIL HOCASI FAŞİST AYDINLIK KÜRT DÜŞMANLIĞINDA SINIR TANIMIYOR..

PKK canlı yayında ağladı
Cizre'de sokağa çıkma yasağı 6 gündür sürüyor ve PKK'nın şehir yapılanmasına operasyonlar düzenleniyor. Operasyonlar sırasında kazılan hendekler ve yerleştirilen patlayıcılar temizlenirken PKK'lılarla sık sık çatışmalar yaşanıyor. 
Bir açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Herkesi kendi imkanları ölçüsünde Cizre'ye gitmeye çağırıyorum. Bu sokağa çıkma yasağının kaldırılmasını istiyoruz. Durumun normalleşmesi için Cizre'ye gidiyoruz. Onlar ise durumu bozmak için ellerinden geleni yapıyorlar" dedi.

HDP'DEKİ PANİĞİN NEDENİ ANLAŞILDI
Sürekli ilçeye girmek isteyen HDP'lilerin eylemlerinin nedeni belli oldu. Almanya'dan yayın yapan PKK'nın TV kanalı Med Nuçe Televizyonu'na bağlanan 'Halk Meclisi Sözcüsü Mehmet Tunç' isimli şahıs yalvararak yardım istedi. HDP'ye, HPG'ye hatta Suriye'deki YPG'ye seslenen şahıs “çember daralıyor. 100-200 genç kaldık.” ifadelerini kullanıyor.

AĞLAYINCA BAĞLANTIYI KESİYORLAR
Telefondaki sözcü örgütün Cizre'de bitme noktasına geldiğini “Bitiyoruz” sözleriyle dile getirip ağlamaya başlayınca konuşması yayıncılar tarafından kesiliyor ve spiker hiçbirşey olmamış gibi yayına devam ediyor.
Aydınlık gazetesi

 

Subscribe to our Newsletter

Contact our Support

Email us: Support@templateism.com

Our Team Memebers