10 Eylül 2015 Perşembe

Baran Çetinkaya toprağa verildi

????????????????????????????????????Tunceli EMEK-Tunceli kent merkezinde bulunan Şehit Nahit Bulut Polis Merkezi’ne 4 Eylül Cuma günü yapılan silahlı ve bombalı saldırıdan sonra yaralı olarak ele geçirilen Baran Çetinkaya hayatını kaybetmişti. Çetinkaya’nın naaşı Malatya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Burada yapılan otopsinin ardından dün gece Tunceli’ye getirilen Baran Çetinkaya’nın cenazesi bugün cemevindeki cenaze töreninin ardından Mazgirt’in Akpazar Beldesine bağlı eski adı Sork yeni adı Karabulut olan köyünde toprağa verildi.
Son mektubu gözyaşlarıyla okundu

????????????????????????????????????

Tunceli kent merkezinde bulunan Şehit Nahit Bulut Polis Merkezi’ne 4 Eylül 2015 Cuma günü bombalı ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Yapılan saldırıda  olay yerinde PKK örgüt üyelerinden Rıdvan İpek yaşamını yitirmiş, Baran Çetinkaya ise yaralı olarak ele geçirilmişti. Baran Çetinkaya, olay anında üzerindeki bombayı da patlatınca ağır yaralanmıştı. Tunceli Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan Çetinkaya iki gün yoğun bakımda tedavi altında tutuldu ve 7 Eylülde hayatını kaybetti. Baran Çetinkaya’nın  cenazesi dün aileleri tarafından Malatya Adli Tıp Kurumundan alınarak Tunceli’ye getirildi. Cemevinde bekletilen cenaze öğle saatlerinde geniş katılımlı bir törenle doğduğu köyde toprağa verildi.
Cenaze töreni sırasında Baran’ın annesine yazdığı son mektubu okundu. Mektubun okunması sırasında duygusal anlar yaşandı. Çok sayıda kişi gözyaşlarını tutamadı.

Cenaze kente gelirken çatışma çıktı
Gece saatlerinde Tunceli kent merkezine getirilen cenaze sırasında çatışma başladı. Cumhuriyet Mahallesindeki çatışma çıktı ve yer yer Atatürk Mahallesinde de silah sesleri duyulurken, olayda 1 polis memuru hayatını kaybetti, 2 polis ile 1 sivil yurttaş da yaralandı.

 

Subscribe to our Newsletter

Contact our Support

Email us: Support@templateism.com

Our Team Memebers