11 Eylül 2015 Cuma

Cizre’de katliam var: Fotoğraflarla kentin 7 günü

Cizre 7 gündür kolluk kuvvetlerinin ablukası altında. Saldırılar sırasında çekilen fotoğraflar ise yıkımın boyutlarını ortaya koyuyor
Cizre’ye yönelik polis ve asker ablukası ve mahallelere yönelik saldırılar devam ediyor. 40 milletvekili ve 2 bakanın bulunduğu HDP heyetinin Cizre’ye girişi polis ve asker tarafından engellendi.
Polis ve askerlerin saldırısında aralarında çocukların bulunduğu 17 kişi hayatını kaybetti. Ahmet Davutoğlu ise Cizre’de sivillerin öldürülmediğini iddia ederek, oylarının yükseldiğini belirtti.
İçişleri Bakanı Selami Altınok ise Cizre’de katledilen anne ve çocukları dahi terörist olarak nitelendirerek ilçeye yönelik operasyonlarda 30-32 kişinin hayatını kaybettiğini iddia etti. Bakan HDP heyetinin de ilçeye ulaşmasına izin vermeyeceklerini söyledi.
Kentte 7 gündür yaşanan katliam girişimleri egemen medya tarafından görülmüyor.
İlçede 35 günlük bir bebeğin de içinde olduğu birçok çocuk hayatını kaybetti. Sivil halk keskin nişancı ateşi sonucu sokağa çıkamadığını belirtiyor. Çıkanlar ise her an vurulma tehdidi altında. Cenazelerin kaldırılamaması nedeniyle cenazeler buzlarla korunmaya çalışılıyor. Halk vurulmamak için beyaz bayraklar taşıyor.
İlçede insani kriz yaşanıyor. Binlerce kişinin yaşadığı kentte çöpler günlerdir toplanamıyor. Elektrik ve su sık sık kesiliyor.
cizre
Cizre’de çatışmalar süresince kentin üzerinde kara dumanlar yükseldi
cizre
cizre
Cizre’de yoğun patlamalar gerçekleşti.
Keskin nişancı ateşine karşı sokaklara perde gerildi.
Keskin nişancı ateşine karşı sokaklara perde gerildi.
cizre
Çatışmalar sokak sokak devam ediyor
cizre
Patlamalar evleri bu hale getirdi
Cizreli bir anne...
Cizreli bir anne…
Çatışmalar nedeniyle birçok ev yandı
Çatışmalar nedeniyle birçok ev yandı
Cizre'de hayat çatışmalar nedeniyle durdu. Sık sık su ve elektrik kesintileri yaşandı. Kentin dört bir yanında çöpler yığıldı.
Cizre’de hayat çatışmalar nedeniyle durdu. Sık sık su ve elektrik kesintileri yaşandı. Kentin dört bir yanında çöpler yığıldı.
cizre
Çatışmalarda kolluk güçleri sivillerin can güvenliğini gözetmezken, çok sayıda ev mermilere hedef oldu.
cizre
11216831_560628000757433_6047521209211616674_n
cizre
cizre


cizre

 

Subscribe to our Newsletter

Contact our Support

Email us: Support@templateism.com

Our Team Memebers