8 Eylül 2015 Salı

ESP üyelerine yapılan operasyon Ankara’da protesto edildi

Bugün Maltepe, Ataşehir ve Sancaktepe başta olmak üzere pek çok noktada ESP üyelerine yönelik yapılan operasyon ve gözaltılar Ankara’da protesto edildi
esp-ank-operasyon-protestosu-8-9-15 (1)
Bugün İstanbul’da, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) ve Liseli Öğrenci Birliği (LÖB) üyelerine yönelik operasyon ve gözaltılar Ankara’da protesto edildi. Kızılay Yüksel Caddesi’nde bulunan İnsan Hakları Anıtı’nın önünde bir araya gelen Ezilenlerin Sosyalist Partisi üyeleri burada bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
“Gözaltılar serbest bırakılsın”, “Baskılar bizi yıldıramaz”, “ESP susmadı susmayacak” gibi sloganlar atan ve “Sarayın savaşına karşı topyekun direniş, baskılar bizi yıldıramaz” yazılı bir pankart taşıyan ESP üyelerine Ankaralılar da destek verdi.
esp-ank-operasyon-protestosu-8-9-15 (2)Ezilenlerin Sosyalist Partisi Ankara İl Örgütü adına yapılan basın açıklamasında ESP’nin Maltepe, Ataşehir ve Sancaktepe İlçe Örgütleri’nin kapılarının kırılarak talan edildiği, aralarında Suruç Katliamı’nda hayatını kaybedenlerin de bulunduğu 12 kişinin ev baskınlarıyla gözaltına alındığı ve ters kelepçe yapıldığı söylendi.
Yapılan operasyonların tesadüf olmadığının çünkü ESP’nin, AKP’nin savaş politikalarına karşı barış ve özgürlüğü savunduğunun belirtildiği açıklamada saldırın ve operasyonların Kürt illerindeki mücadele ile Türkiye’nin diğer bölgelerindeki mücadeleyi birleştirici niteliği nedeniyle ESP üzerinde yoğunlaştığı kaydedildi.
Açıklamada saldırıların bundan sonrada devam edeceği, HDP’nin seçim çalışmalarının da engellenmek için pek çok saldırı yapılacağının tahmin edildiğini vurgulanırken gözaltına alınanların derhal serbest bırakılması gerektiği ayrıca bu tarz saldırıların ve baskıların ESP’nin savaşa karşı barış ve özgürlük mücadelesini durduramayacağı ifade edildi.
Eylem açıklamanın ardından sonlandırıldı.
esp-ank-operasyon-protestosu-8-9-15 (3)
Sendika.Org/ Ankara

 

Subscribe to our Newsletter

Contact our Support

Email us: Support@templateism.com

Our Team Memebers