9 Eylül 2015 Çarşamba

Etnik temizlik provası devam ediyor: 4 Kürt işçi linç edildi

KONYA (DİHA) - Diyarbakır'dan Beyşehir ilçesine inşaat işçisi olarak çalışan 4 Kürt işçi ırkçı gruplar tarafından linç edildi. Feci şekilde darp edilen Kürt işçiler polise haber vermelerine rağmen 2 saat sonra polislerin geldiğini belirterek, "Saldırganlar bizi dap ederek linç etti. İşkence yaptılar bize" dedi. Olay yerine gelen polislerin saldırganlara, "Yeter çocuklar artık gidin" dediğini belirten işçiler, aynı mahallede 4 Kürt ailenin de evlerinde mahsur kaldığını söyledi.

Kürtlere yönelik iki gündür başlatılan etnik temizlik saldırıları devam ediyor. Diyarbakır'dan Konya'nın Beyşehir ilçesine inşaat işçisi olarak giden 4 yurttaşın evine ırkçı gruplar tarafından saldırı düzenlendi. Kürtlerin yoğunlukta yaşadığı Yenişehir Mahallesi'nde bulunan evlerine 20.30 sıralarında düzenlenen saldırıda ırkçı grup yaklaşık bir saat boyuca evi taşlayarak içeri girmeye çalıştı. O sırada evde bulunan amca çocukları Çerkez Nergiz, Celal Nergiz ve soy isimleri öğrenilemeyen Mahsum ve İlhami'nin polisi arayarak durumunu bildikleri, ancak uzun süre polisin olay yerine gelmediği belirtildi. Irkçı grup bir saat kadar uğraşlarının ardında kapıyı kırarak içeri girmesiyle 4 Kürt ellerinde sopa ve demir çubuklarla darp etti. Evin içinde ırkçı gruplar tarafından işkenceye maruz kalan yurttaşlardan İlhami'nin gözü patlarken, diğer yurttaşlar ise vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı.

'Polis saldırıdan iki saat olay yerine geldi'

Haber verilmesinden yaklaşık 2 saat sonra olay yerine gelebilen polislerin, saldırgan gruba müdahale etmeden "Yeter çocuklar artık gidin"diyerek ırkçı grubu uzaklaştırdığı belirtildi. Grubun uzaklaşmasının ardından feci şekilde darp edilen 4 yurttaş ambulansla Beyşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Buradaki ilk müdahalenin ardından yurttaşlar Konya Meral Tıp Hastanesi'ne sevk edildi. Hastanede iki kuzen ve Mahsum tedavilerinin ardından taburcu olurken, İlhami patlayan gözünden kaynaklı hastanedeki tedavisi hala devam ediyor.

Aileler evde mahsur kaldı

Öte yandan Diyarbakır'dan çalışmak için aileleriyle birlikte Yenişehir Mahalles'ine gelen ve akraba olan Abdullah Nergiz, Nimet Nergiz, Orhan Nergiz ve İkram Nergiz "Sizi buradan sağ çıkarmayacağız. Sizi yakacağız" şeklinde tehdit edildikleri belirtildi. Bu nedenle ailelerin evde mahsur kaldığı öğrenildi. Aynı zamanda Van'dan inşaat işçisi olarak gelen işçilerinde darp edildiği belirtildi.

(şo/eb)
- See more at: http://www.bestanuce1.com/207916/etnik-temizlik-provasi-devam-ediyor-4-kurt-isci-linc-edildi&dil=tr#sthash.wzwSnEov.dpuf

 

Subscribe to our Newsletter

Contact our Support

Email us: Support@templateism.com

Our Team Memebers