9 Eylül 2015 Çarşamba

Faşist Kuşatmaya Yarmak HDP İle Dayanışmayı Büyütmek İçin Anti-Faşist Direniş Komitelerinde Örgütleyelim…!


HDP binalarına, Kürtlere ve devrimcilere yönelik faşist saldırıları ve devlet terörünü lanetliyoruz. 12 Eylül faşist darbesinin 35. Yılında Evrenin izinde yürüyen faşist AKP diktatörlüğü Erdoğan’ın talimatıyla emekçi halklarımıza yönelik ilan etmiş olduğu kirli savaşı, ülkenin her yerine yayıyor. Halkların kardeşliğinin somut ifadesi olarak 7 Haziranda AKP’nin iktidarını darbeleyen ve Erdoğan’ın padişahlık hayalini yere gömen HDP’ten, Kürtlerden ve devrimci ve emekçi kitlelerden intikam almak için, bir yandan devlet terörü öte yandan sivil faşist şeriat. çeteler sokağa salındı. Kürdistan yakılıp yıkılırken, bugüne kadar silahsız-savunmasız yüz kişi katledilirken, 200’ü aşkın HDP binası saldırıya uğrayıp, yakılıp-yıkılırken, Kürt emekçilerine yönelik linç saldırıları artarak sürüyor.
Batıda da sivil faşist çeteler sokağa salınarak, devrimci-demokrat ve Kürt muhalif güçlerin sindirilmesi hedefleniyor. Kirli savaşı körükleyen ve halklarımıza topyekün savaşı ilan eden AKP faşizmi olduğu ve hergün Kürtlerin katledildiği ve ses çıkaranların zindanlara atıldığı gerçekliği ortada durduğu halde, barış, demokrasi ve özgürlük diyen HDP’nin hedefe konması, faşist diktatörlüğün muhalif ses duymak istemediğini gösteriyor. Dahası, sivil faşist çetelerin saldırılarını ” halk tepkisi “olarak gösteren AKP-MHP yetkilileri aslında HDP binalarına ve Kürtlere yönelik sistemli saldırlar halklar arası düşmanlığı körükleyerek faşizmi pekiştirmek ve HDPyi “terörist ilan ederek ” baraj altına iterek, iktidarlarını sorunsuzca sürdürmek istiyorlar.
HDP binalarına, Kürtlere, devrimci ve demokratlara yönelik faşist saldırılara ve muhalefete güçleri susturma sokağa egemen olma kuşatmasını yarmak için, her sokakta her semte anti-faşist direniş komiteleri örgütlemeli, HDP binalarının, devrimci ve Kürt mahallelerinin korunması -savunulması için hareket geçmeli ve faşist saldırılara geçit verilmemelidir.

 Faşizmin anladığı tek dil direniştir. O halde faşist şeriatçı kuşatmayı yarmak için örgütlenip ayağa kalkalım ve anti-faşist direniş komitelerinde birleşerek devrimci-demokrat kurumları,semtleri,sokakları korumalıyız.
HDP ve Kürt Halkıyla Dayanışmayı Büyütelim…!
Faşist Saldırıları Püskürtmek İçin Örgütlenelim Birleşelim Direnelim…!
Faşizmi Döktüğü Kanda Boğacağız..!
08-Eylül-2015
Halkın Birliği

 

Subscribe to our Newsletter

Contact our Support

Email us: Support@templateism.com

Our Team Memebers