9 Eylül 2015 Çarşamba

Gerilla 'Türk'ün Gücü'nü tutukladı


Halk Savunma Merkezi Karargah Komutanlığı: 9 Ağustos günü özel olarak yapılan bir operasyonla, şantiyede halkı yere yatıran birliğin sorumlusu olan ve ilgili konuşmayı yapan Özel Harekat Başkomiseri Ersin Demirel tutuklanmıştır.
Halk Savunma Merkezi Karargah Komutanlığı: 8 Ağustos günü Gever’de, bir grup özel harekat polisi tarafından bir inşaat alanında Kürdistanlı işçiler toplanıp yere yatırıldıktan sonra, “Türk’ün gücünü göreceksiniz! Devlet size ne yaptı ulan! Kim ki hainlik yapıyor, karşılığını görecek!” denilerek onur kırıcı sözler sarf edilmiş ve halkımıza işkence edilmişti. 

Öncelikle belirtmek isteriz ki, Kürdistan Halk Savunma Güçleri HPG, Kürt halkına karşı zulmeden herkesten hesap sormaya muktedirdir. Bu bağlamda halkımıza ve tüm mazlumlara karşı yapılan insanlık dışı her uygulamadan hesap sormak HPG güçlerinin boyun borcudur. 

Bu görevin bir gereği olarak; şu anda Kürdistan’da özel harekat adı altında saray muhafızlığına soyunmuş olan ve ırkçı-faşist uygulamalarda bulunan tüm polis şefleri ve devlet yetkililerine mesaj olması açısından gerilla güçlerimiz tarafından 19 Ağustos günü özel olarak yapılan bir operasyonla, şantiyede halkı yere yatıran birliğin sorumlusu olan ve ilgili konuşmayı yapan Özel Harekat Başkomiseri Ersin Demirel tutuklanmıştır. Yapılan tutuklama işlemi ardından gerilla alanlarına getirilen Ersin Demirel hakkında hukukumuz çerçevesinde gereken kanuni işlemler yapılmıştır. Kendisine asla herhangi bir zorlayıcı davranış geliştirilmediği gibi, şu anda da sağlığı yerindedir. BEHDİNAN - ANF

 

Subscribe to our Newsletter

Contact our Support

Email us: Support@templateism.com

Our Team Memebers